اطلاعات پروژه پارامیس سنبل


شهرسازی

منظر شهری شامل ترکیبی از آمیزه های فیزیکی ، هندسی و طبیعی فضاهای شهری است که بر اساس اصول زیباشناسی و تناسب رنگ ها با رعایت ضوابط کاربری فضا و با استفاده از ذوق و هنر معماری به وجود می آید.
در فضاهای شهری ، هنر معماری می تواند با استفاده از سه عنصر فیزیک (مصالح ساختمانی)، هندسه (تجسم فضایی شکل ها) و طبیعت (بستری که شهر روی آن ساخته شده) منظری را ایجاد کند که بر بیننده و استفاده کننده از فضای شهری تاثیر زیبا شناسانه ای بگذارد.
ساختمان پارامیس سنبل با معماری مدرن و طراحی خلاقانه و استفاده هوشمندانه از متریال چوب ، آجر و آلومینیوم توانسته یک نمای زیبا و چشم نواز را در معرض دید عموم قرار دهد.
طراحی نمای این ساختمان به گونه ای است که با توجه به نور پردازی زیبا در شب توانسته به نمادپردازی و تحت تأثیر قرار دادن ناخودآگاه جمعی در ارتقا کیفیت بصری منطقه دیباجی و به خصوص خیابان نوریان کمک به سزایی کند.
همچنین تعریف فضای ورودی ساختمان با عقب نشینی و استفاده از پله و آب نما و گیاهان سبز، سرزندگی و نشاط را به ساکنین خود هدیه میدهد.


معماری – معماری داخلی

 “مدرن بودن در زمانه اي  که مدرن سخت بود!”
در اواخر دهه هشتاد وقتی جامعه به دنبال زیبایی در هنر  و معماری کلاسیک بود، انجام معماری مدرن در واقع مبارزه ای هنری بود بر خلاف ذائقه جامعه! از طرفي عدم رغبت افراد به خرید مسکن با معماری مدرن،يعني عدم امنيت در سرمايه گذاري!
این بود که گروه پارامیس پارک مدرن مي ساخت وقتی مدرن بودن سخت بود!
از اين رو در معماري پروژه پاراميس نوريان، سعي بر استفاده از فرم هاي خالص نامتقارن و بكارگيري متريال صنعتي شيشه و ورق كامپوزيت سفيد بود اما در تركيبي با متريال ساده آجر و چوب براي ايجاد حسي از گرم بودن كه اين مهم با رنگ گرم شيشه ها به تكامل رسيد. ايجاد زواياي شيشه اي در فرمهاي مكعبي تاكيد بر سبك بودن فرم و افزايش چشم انداز از درون به بيرون دارد.
خط آسمان بنا نيز با تركيبي از فرمهاي ساده و متريال چوب و گياهان حداقلي در لبه بام پاياني آرام را نمايش ميدهد.ورودي مجموعه با يك عقب نشيني محسوس از لبه خيابان، همراه آبنما و باغچه بندي ها و گياهان و رنگ هاي تيره و طلايي، تاكيد بر احترام به مخاطب و حس خوشايند ورود به مجموعه براي زندگي بهتر دارد.
از جهتي برنامه ريزي فضايي و معماري اين مجموعه با آپارتمانهاي متوسط مقياس و امكانات رفاهي ويژه، نوعي معماري مدرن و لوكس را در دهه گذشته ارائه ميداد كه مخاطبان زيادي را جذب كرد.


سازه


با ما در ارتباط با شید:

paramis park