اطلاعات پروژه پارامیس صاحبقرانیه


شهرسازی

ساختمان پارامیس صاحبقرانیه در خیابان گلستان شمالی واقع در اقدسیه تهران واقع شده است.
گلستان شمالی از جنوب به خيابان اقدسيه (موحد دانش)، از غرب به پارک و كاخ نياوران، از شمال به کاشانک و از شرق به آجودانيه محدود می‌شود. خیابان اقدسیه (موحد دانش) از میدان اراج در شرق آغاز شده و به سه راه اقدسیه (تقاطع خیابان اقدسیه و خیابان پاسداران) در غرب منتهی می‌شود.
این خیابان به دلیل برخورداری از موقعیت مکانی و دید مشرف بر شهر تهران و همچنین به جهت تراکم کم ساختمان‌ها و فضای سبز به جای مانده از کوچه باغ‌های قدیم شمیران تبدیل به منطقه‌ای منحصر به فرد شده است
ساختمان صاحبقرانیه به جهت طراحی کم نظیر و زیبا با جزییات معماری خاص توانسته خود را میان ساختمانهای گلستان شمالی به یکی از ساختمانهای منحصر به فرد تبدیل کند.
ساختمان صاحبقرانیه به دلیل واقع شدن در یک محصوریت فضایی و میدانگاهی و جدا شدن این قسمت از شلوغی شهر و خیابان اقدسیه معیارهایی همچون : امنیت و ایمنی، پویایی و سازگاری، سرزندگی، کیفیت زندگی و مطبوعیت و آسایش و سکوت را برای ساکنین این ساختمان به ارمغان آورده است.


معماری – معماری داخلی

وقتي به پارك دوم گلستان شمالي در منطقه صاحبقرانيه ميرسيم بنايي در ضلع شمال شرق خود را با شكوهي نسبتا آرام و تناسباتي كه الهام گرفته از معماري و هنر كلاسيك است نمايش ميدهد. بيشتر از هر چيزي فرم مدور در ضلع جنوب غرب، الهام از معماري كلاسيك را به خوبي بيان ميكند. لبه بام با پنجره هايي كه در آن تعبيه شده و بكارگيري مصالح سيمان با خطوط و شيارهايي كه بر روي نما است همگي بر هنر كلاسيك و تزئينات آن در معماري تاكيد دارد. از طرفي اين تاكيد با نور پردازي شب در نماي اين بنا موجب احساسي نوستالژيك از هنر مورد اشاره ميگردد.
معماري داخلي اين بنا هم در امتداد فرم بيروني آن از هنر كلاسيك بهره بره ولي با تزئينات حداقلي، به اندازه اي كه فضا براي زيستن به گرما و روح نياز دارد. اين بنا در نوع خود داراي ارزشهايي است كه اگر چه هنوز زماني بر آن نگذشته اما بي شك به بخشي از تاريخ معماري اشاره دارد كه انگاره اي آشنا در ذهن مخاطبان دارد.
حيات اين بنا هم با باغچه بنديها، آبنما ها و گل كاريها نيز محوطه اي با هندسه و فضاي كلاسيك است.


سازه

با ما در ارتباط با شید:

paramis park