شهرسازی

ساختمان کوهستان اونیو در خیابان دیباجی شمالی ، در کوچه نوریان واقع شده است. این منطقه به مرکزیت خیابان فرمانیه، از شمال با نیاوران، از شرق با خیابان پاسداران و اقدسیه، از غرب با دزاشیب و از جنوب در بخشی با بزرگراه صدر و در بخش دیگر با چیذر و بلوار اندرزگو همسایه است.
ساختمان کوهستان اونیو با توجه به طراحی زیبا و و وجود لند اسکیپ منحصر به فرد یکی از ساختمانهای شاخص منطقه دیباجی شمالی می باشد.
نما” در میان مفاهیم مختلف ساختمان سازی از اهمیت بصری اجتماعی تری برخوردار است. نمای یک ساختمان در حقیقت وجه اجتماعی آن ساختمان و زبان دیالوگ و تعامل آن با فضای اطرافش است. ایده های یک معمار در طراحی یک بنا تنها در نمای آن است که رخ می نمایاند و اگر خوب طراحی شده باشد، ما را با زبان بصری خود به درون دعوت می کند که ساختمان کوهستان اونیو به درستی این امر را محقق کرده است. همچنین نور پردازی فوق العاده زیبا در شب این ساختمان را به یکی از ساختمانهای هویت بخش در خیابان نوریان تبدیل کرده است.
بنا براین تاثیرات طراحی این ساختمان و نورپردازی بسیار زیبای آن در سیما و منظر شهری هم به لحاظ ادراکات ذهنی شهروندان در نشانه سازی، خوانایی، هویت دهی به فضا و هم از نظر منظر عینی به عنوان عنصر شاخص در کریدورهای بصری و … انکار کردنی نیست.


معماری – معماری داخلی

گرايش به هنر نئو كلاسيك در معماري بناهاي مسكوني در تهران به عنوان يكي از سبك هاي معماري تاريخي اروپا همواره طرفداران خاص خود را دارد، اين رويكرد اگر چه با كانتكست فرهنگي ممكن است قرابتي نداشته باشد اما از زيبايي آن بخاطر تناسبات، قاب بنديها، ستونها و تزئينات حداقلي اش اگر بر مبناي اصول هنر نئوكلاسيك باشد واقعا نميتوان غافل شد. از اين رو در پروژه مسكوني پاراميس كوهستان كه از ارتفاع نسبتا بلندي هم برخوردار است گرايش به هنر نئوكلاسيك به عنوان يك راه حل در طراحي معماري بنا، پيكره آن را خوشايند و خوش سيما كرده است.
توده اين بنا كه در جبهه شمالي سايت نشسته از سمت شرق و غرب نيز بدنه اي نمايان دارد كه با خطوطي ساده بيانگر معماري نئوكلاسيك است.
تقارن و تناسبات در اين بنا از مهمترين اصول هنري آن محسوب شده و ارتفاع طبقه همكف آن كه نقش لابي را بر عهده دارد با كمربند هاي ايجاد شده در نما خودنمايي ميكند.
بر خلاف معماري كلاسيك، در اين بنا، پنجره هاي كشيده با چشم انداز وسيع از درون به بيرون بنا، موجب سبك شدن اين توده عظيم نسبت به سلف كلاسيك خود شده است. نورپردازي در نماي اين بنا نيز بر كيفيت و سيماي بصري آن در شب تاكيد دارد


سازه


مکانیک

با ما در ارتباط با شید:

paramis park