شهرسازی

شهر گالری نمايش آثار معماران و سازندگان است که در معرض تماشای شهروندان قرار گرفته و آنان را ترغیب به ديدن مینمايد. اين آثار موزون يا ناموزون هستند که طبعاً در روند مطلوب و نامطلوب زندگی روزمره شان مؤثر است.
مبحث نماسازی بناها و ساخت بدنه ی شهری مبحثی هويتی و فرهنگی است . «شهر چیزی غیر از خانه ای بزرگ نيست. از سوی ديگر خانه نيز به مثابه شهری کوچك است.
پس هنگام ساختن شهرهای خود بايد نيم نگاهی به آنچه در نمای خانه به کار میآيد، داشته باشيم. اين بدان معناست که شهر بايد تندرست و مجهز به تمامی لوازم زندگی باشد و نسبت به آنچه موجبات آرامش و سكون و گذراندن زندگی را فراهم میآورد، بی اعتنا نباشد.»
و از همه مهمتر اين که شهر بايد زيبايی بصری داشته باشد که دستيابی به اين اصول ميسر نخواهد بود مگر با « طراحی مدبرانه و پاسخگويانه به سیما و منظر شهری » از آنجايی که اولين ارتباط افراد با يك ساختمان از طريق نمای خارجی آن شكل میگيرد، نمای ساختمان تأثيرگذارترين عامل در تلقی و برداشت اشخاص از کيفيت و نوع ساخت پروژه ی مورد نظر میباشد. يك طراحی و اجرای جذاب برای ديد بيرونی ساختمان میتواند القاء کننده ی جلوه های شاخص، فراموش نشدنی و متمايزکننده از ساختمان باشد.
در واقع نمای ساختمان نماد هويت آن قطعه شهری است که در کنارساير نماهای همجوار خود، هويت کالبد شهری را تعريف میکند. پروژه پارامیس پارک مژده در زمینی دو بر ، در دو جبهه خود نمایی میکند. هم از خیابان مژده و هم از خیابان عرفانی ، نمای کامپوزیت و مدرن این پروژه جلوه خاصی به این دو خیابان بخشیده است.
پروژه پارامیس پارک مژده پروژه‌ای دو وجهی با طراحی مدرن است که با خطوط پیرامونی متأثر از شکل زمین و استفاده از مصالح روز زمان خود با سازه‌ای که تحت ‌تأثیر اتفاقات درونی فرم ساختمان ، تغییر شکل یافته است ، خود را به عنوان نشانه خیابان عرفانی شناسانده است و به همین نسبت هم خود را به واسطه این رفتارهای حجمی و فضایی از دیگر ساختمانهای همجوار خود متمایز کرده است.
پروژه پارامیس پارک مژده بازخوانی فضای پروخالی و بازوبسته در درون یک قطعه زمین میان‌ بافتی شهری است؛ خطوط که از برتیز و منحنی نما که از برنامه و پلان پروژه نشات گرفته شده، فضای داخلی و بیرونی را به هم پیوند داده وانواعی از حجمهای فضایی متنوع را در دید بیننده نمایان میکند.
همین فرم زیبا و معمارانه در سیما و منظر شهری خیابان مژده تاثیر بسزایی گذاشته است.


معماری – معماری داخلی

خانه فضایی است برای آرامش، برای سکوت، برای گفتگو.یکی از مهمترین ویژگی های خانه خلوص فضایی و استفاده از هندسه مناسب برای فضاهای عملکردی است. اولویت در طراحی خانه بیشتر از فرم بیرونی به داخل بنا مربوط شده و برای رسیدن به کیفیت مناسب، خانه باید در پلان حل گردد.
پلان هایی با فضاهایی با تناسب درست و خلوص فضایی، آسایش محیطی بیشتری را به کاربر ارائه می دهند. از این رو در طراحی فضاهای مسکونی، پلانی که پاسخگوی عملکردهای درونی پروژه و آسایش محیطی کاربر بوده، از اهمیت بالایی برخوردار است.از طرف دیگر ساختمان های مسکونی که در بافت شهری قرار می گیرند نیازمند ارتباط و دیالوگی بین خود، شهر و زمینه مورد نظر می باشند.
پروژه باید خود را در بافت جای داده، با محیط ارتباط برقرار کرده و جایگاه خود را در شهر پیدا کند که ساختمان پارامیس پارک به درستی این کار را انجام داده است.
لابی پارامیس مژده خاص و لوکس کار شده و یکی از زیباترین لابی های گروه پارامیس پارک است که به لابی یک هتل ۵ ستاره بی شباهت نیست.
مشاعات این پروژه نیز کاملا خاص بوده و یکی دیگر از دلایلی است که آن را از دیگر پروژه های لوکس منطقه مجزا می کند. اتاق بیلیارد، سالن بدنسازی و سالن ماساژ به همراه استخر، سونا، جکوزی و سالن اجتماعات از مشاعات این پروژه ساختمانی است و پارامیس مژده را به یک هتل لوکس۵ ستاره تبدیل کرده است.
همچنین این ساختمان به دو خط آسانسور گلد کونه مجهز است، ورودی پارکینگ و ورودی اصلی ساختمان نیزمجزا بوده و ساختمان کاملا مدرن کار شده است.
سایتـــ پروژه گروه ساختمانی پارامیس پارک در خیابان عرفانی و مژده واقع شده و این پروژه در زمینی به متراژ ۲۱۰۰ متر در ۱۳ طبقه ساخته شد. نمای این ساختمان با کامپوزیت آلومینیومی ساخته شده و سازه آن بتنی است.
سایت پروژه از یک ضلع به سمت خیابان مژده و از ضلع دیگر به خیابان عرفایی منتهی می شود.
باتوجه به ضوابط شهرداری چالش اصلی ایجاد پلانی با بیشترین بازدهی و عدم وجود فضاهای پرت است. از طرف دیگر با توجه به قرارگیری پروژه در کنار خیابان اصلی و پرتردد و باز بودن محیط اطراف آن، مسئله آیکونیک بودن نما مطرح است. جدار بیرونی بنا قسمتی از پروژه است که بیش‌ترین ارتباط را با شهر برقرار کرده و مانند چشم پروژه عمل می‌کند. این در حالی‌ست که در سالیان اخیر متاسفانه شاهد آن هستیم که نما فقط به عنوان عاملی برای تامین نور در نظر گرفته شده و بدون توجه به عملکردهای داخلی پروژه و همچنین کیفیت‌های فضایی مورد نیاز برای پروژه شکل می‌گیرد.
جدار خارجی ساختمان دارای ارتباطی دوگانه با پروژه و شهر می‌باشد. از طرفی باید هماهنگ با عملکرد داخلی پروژه شکل گرفته و از سوی دیگر باید ارتباط خود را با شهر و زمینه موجود پیدا کند.
در ساختمان پارامیس پارک سعی برآن شده چالشی که پیش‌روی طراحان مجموعه به عنوان نما وجود داشت ، از زاویه‌ای دیگر دیده شده و با توجه به کیفیت‌های فضایی مورد نیاز پروژه و هماهنگ با عملکردهای داخلی آن شکل بگیرد، تا آسایش محیطی و روانی را برای کاربر داشته و از طرف دیگر پروژه خود را به عنوان شاخص شهری مطرح کند.


سازه

از مهمترین پارامترهای ارزیابی بناهای بلند ،ایمنی استحکام سازه ای و مقاومت در برابر نیروهای جانبیمانند نیروی باد و زلزله و بکارگیری راهکارهای ویژهدر طراحی و محاسبات سازه است.
از آنجا که تهران شهری توسعه یافته بر روی گسل هاستو کشیدگی گسل شمال، از شرق تا غرب تهرانموجب افزایش احتمال زلزله های شدیددر پهنه ای وسیع از مناطق شمال شهر میشود؛لذا حساسیت مهندسی سازه در بناهای بلند مناطق شمال شهر اهمیت ویژه ای پیدا مینماید.
چند مورد از مهمترین ویژگی های طراحی سازه مژده:
-استفاده از بتن آرمه ویژه (بتن 450 و میلگرد A3 , A4)
-طراحی سازه بر اساس آیین نامه آمریکا و در نظر گرفتنضریب زلزله ای 20 درصد بیشتر از مقادیر آیین نامه 2800 برای سازه برج
-ایجاد ناحیه امن پس از زلزله و مقاوم در برابر آتشبه عنوان محافظ شریان حرکت عمودی (پلکان ها و آسانسورها)
مهندسی سازه ساختمان پارامیس پارک مژده، به عنوان پارامتری فوق مهم دارای ویژگی هایی است که موجب افزایش ضریب ایمنی و استحکام بیشتر بنا نسبت به بناهای دیگر میگردد.


مکانیک

تاسيسات به عنوان قلب تپنده و شريان حياتي، مهمترين عنصر كالبدي ساختمان است.
بنابراين كيفيت مهندسي سيستم هاي تاسيساتي و اجراي آن، تضمين كننده شرايط آسايش بهتر و طول عمر بيشتر بناست.
تاسيسات شامل سيستم هاي مكانيكي، الكتريكي، آسانسورها و مكانيسم مهندسي آنهاست.
در این پروژه تلاش شده تا بالاترين كيفيت در بخش هاي مختلف تاسيساتي حاصل شود كه عبارتند از:
در بخش تاسيسات مكانيكي از برندهاي معتبری از جمله سنچوري(Century) براي چيلرهاي جذبي، ابارا(Ebara) براي برج هاي خنك كن، گرندفوس (Grundfos) براي پمپ ها، و همچنین از برندهای معتبر دیگری در سایر بخش های تاسیسات استفاده گردیده است.
همچنين در بخش مهندسي سيستم ها ميتوان به سيستم تهويه مطبوع با قابليت كنترل دما در هر فضا، استفاده از سيستم گرمايش از كف در فضاهاي ورزشي مجموعه، تفكيك سيستم هاي تاسيساتي پرمصرف از كم مصرف جهت كاهش مصرف انرژي، استفاده از تصفيه خانه هاي مستقل براي استخرهاي خصوصي طبقات، عدم مصرف آب شهري و استفاده از آب چاه براي آبياري فضاي سبز و شستشوي فضاهاي مشاع، پيش بيني سيستم هاي اطفإ حريق اتوماتيك و … اشاره كرد.
خودكفائي ساختمان در زمان قطع منابع انرژي شهري نيز از ديگر مكانيسم هاي مهندسي تاسيسات در این پروژه است كه امنيت خاطر و افزايش كيفيت را براي ساكنان مجموعه فراهم مينمايد.


برق

الف – سیستم های الکتریکی :

با توجه و رعایت قوانین و استانداردهای روز دنیا و به مانند مبحث 13 ، 3 استفاده شده است.
-استفاده از تجهیزات حفاظتی برای تابلوهای برق
-سیستم هوشمند بر مبنای اتوماسیون روشنایی ، سرمایش و گرمایش و….  استفاده شده است.
-کل سازه و بنای ساختمان تحت پوشش سیستم ارتینگ ، همبندی اصلی و سیستم صاعقه گیر قرار گرفته است.
-کلیه تابلوهای برق واحدها و مشاعات جهت ایمنی بیشتر از محافظ جان استفاده شده است.
-جهت تجهیزات روشنایی نهایت استفاده از بکارگیری لامپهای کم مصرف بازده انرژی بالا A++ شده است.

ب- سیستم های جریان ضعیف :
-کلیه فضاهای ساختمان تحت پوشش سیستم ترکیبی اعلام حریق آدرس پذیر و اطفاء حریق قرار گرفته است
-کلیه مبادی ورودی ، خروجی ، پارکینگها ، محوطه ، راهروها ، لابی ها تحت پوشش نظارت تصویری با رعایت مسائل امنیتی بالا قرار گرفته است.

با ما در ارتباط با شید:

paramis park