اطلاعات پروژه پارامیس
گرین پارک


شهرسازی

پروژه پارامیس گرین پارک در منطقه کامرانیه تهران در حال احداث می باشد لذا تگاهی گذرا به این منطقه می اندازیم:
کامرانیه محله‌ای اعيان‌نشين در منطقه شمیران واقع در شمال كلانشهر تهران است. این محله كه در منطقه ۱ شهرداری تهران و شهرستان شميرانات قرار دارد، یکی از گران‌قیمت‌ترین مناطق تهران محسوب می‌شود.
اين منطقه به مركزيت خيابان كامرانيه، خود شامل دو محله كوچكتر با نام كامرانيه جنوبی و كامرانيه شمالی‌ می‌باشد. كامرانيه جنوبی در جنوب خيابان فرمانيه و كامرانيه شمالی در شمال اين بلوار قرار دارد. اين منطقه از شمال با خيابان نياوران، از جنوب با بزرگراه صدر، از شرق با فرمانيه و دهكده حصاربوعلی و از غرب با چيذر و دزاشيب هم مرز است.
كامرانيه همچون بيشتر مناطق شميران، بافتی روستایی داشته و آمیزه‌ای از شهرسازی مدرن و سنتی در آن به چشم می‌خورد. اين منطقه به دلیل واقع شدن در دامنه قله كلكچال، شیب و ارتفاع زیادی دارد؛ به‌طوری‌که ارتفاع خیابان كامرانيه از ۱۵١۶ متر بالاتر از سطح دریا در جنوب تا ١۶۵۶ متر در شمال متغیر است.
بيشتر اراضی كامرانيه روزگاری باغ و عمارت کامران‌میرزا، فرزند سوم ناصرالدین‌شاه قاجار بوده‌است و نام كامرانيه نیز از نام وی گرفته شده‌است.

سازه

روش مهار متقابل:
در این روش برای مهار حرکت و رانش خاک ،با استفاده از تمهیداتی خاص،از خود خاک‌های دیواره کمک گرفته می‌شود .ابتدا در حاشیه زمینی که قرار است گود برداری شود ،در فواصل معین چاه‌هایی حفر می‌کنیم .عمق این چاه‌ها برابر با عمق گود به اضافه مقداری اضافی برای شمع بتنی انتهای تحتانی این چاه‌هاست .
شمع بتنی را که قبلاً آرماتوربندی آن را اجرا و کار گذاشته‌ایم ،بتن ریزی می‌کنیم . .پس ازاجرا این مرحله ،عملیات گودبرداری را به صورت مرحله به مرحله اجرا می‌نماییم .
در هر مرحله پس از برداشتن خاک در عمق آن مرحله ،برای جلوگیری از ریزش خاک ، بر روی دیواره آرماتور بندی کرده و سپس بر روی آن بتن پاشی کنیم این عملیات تا رسیدن به تراز مهار متقابل ادامه پیدا می کند، بعد از نصب مهار متقابل ادامه کار انجام می شود.
در پروژه کامرانیه از مقاطع لوله و اتصالات فلنجی جهت مهار متقابل استفاده شده است.
کلیه عملیات فوق را به صورت مرحله به مرحله ،از بالا به پایین اجرا می‌کنیم.

با ما در ارتباط با شید:

paramis park