شهرسازی

پروژه الیت گاردن در منطقه نخجوان تهران در حال احداث می باشد ، لذا بطور اجمالی به بررسی این منطقه خوش آب و هوای تهران می پردازیم:
نخجوان نام یکی از مناطق بسیار خوش آب و هوا و بکر شمیرانات واقع در منطقه یک شهرداری تهران است که در ارتفاع 1700 متری از سطح دریا قرار گرفته و دمای آن همیشه چند درجه ای خنک تر از تهران است ، این محله از سمت شرق به جماران، از جنوب به شاهراه اصلی خیابان باهنر، از غرب به امامزاده قاسم، ظهیرالدوله و خیابان دربند می‌رسد و در شمالی‌‌ترین قسمت آن خیابان بوکان و کوهستان در دامنه جنوبی رشته کوه البرز قرار دارد.
این محله به علت ارتفاع بالا نسبت به شهر تهران، آلودگی بسیار کمتری نسبت به مرکز شهر دارد.
منطقه نخجوان ، منطقه ای سرسبز است که دارای امکانات رفاهی عالی می‌باشد ،نخجوان دارای بافتی مدرن است. این منطقه سفارت‌خانه اتریش را در خود جای ‌داده است و خیابان احمدی زمانی، خیابان مرجان، خیابان همایون و خیابان مژده از خیابان‌های اصلی نخجوان محسوب می‌شوند .
وجود سیستم حمل و نقل عمومی در این منطقه از جمله ایستگاه مترو، شبکه اتوبوس و تاکسی شهری و وجود اتوبان صدر و خیابان پاسداران دسترسی به منطقه را تسهیل کرده است.
به خاطر شیب زیاد خیابان های منطقه نخجوان، معماری این منطقه ویژگی های منحصر به فردی دارد


معماری – معماری داخلی

پارامیس گاردن، عمارتی در میان یک باغ
پارامیس گاردن، یک‌ مجتمع مسکونی پنج ستاره در سایتی دنج است، بدین لحاظ که این سایت در منطقه نیاوران – نخجوان با فاصله معنی داری از خیابان قرار گرفته و کوچه باغی اختصاصی بنا را به خیابان متصل میکند. این فاصله معنی دار از خیابان موجب سکوت و آرامشی خاص در محیط این مجموعه شده و فضا تداعی گر کوشکی بزرگ در میان یک باغ است.
توده بنا در قسمت شمالی سایت جانمایی شده و مابقی سایت توسط خیابان بندی ها و حصار کشی ها به سه باغچه تقسیم گردید. این باغچه ها دارای کارکردهای مختلفی چون باغ مجسمه، باغ آسایش و باغ کودکان است.
معماری بنا با رویکردی مدرن، کیفیتی کانستراکتیویستی را نمایش میدهد که با پنجره هایی بزرگ و تراسهایی نسبتا” عمیق بر کارکرد مسکونی تاکید داشته و خط آسمان بنا بر اصالت و پویایی آن افزوده است.
تیپولوژی معماری پلانها در این مجموعه بر تفکیک عرصه های عمومی و خصوصی فضای خانه تمرکز دارد و بر بهره گیری هرچه بیشتر نور و چشم انداز به بیرون تمرکز نموده است.
استایل معماری داخلی در این مجموعه در دو تیپ نئو کلاسیک و مدرن مینیمال طراحی شده و کیفیت بالای طراحی داخلی و تجهیزات آن موجب تقویت حس تعلق میگردد.
در طبقات انتهایی این‌ مجموعه نیز دو‌ پنت هاوس دوقلو در سه تراز برنامه ریزی و طراحی شده که هر کدام دارای تراس های سبز و بزرگ مشرف به شهر و ارتفاعات البرز هستند. این واحد ها به دلیل داشتن تراس های سبز و بزرگ مقیاس و امکانات متنوعی که در آن برنامه ریزی و طراحی شده و‌ چشم انداز خاص آنها، به لحاظ تیپولوژی در زمره خانه هایی ویلایی که در ارتفاع هستند قرار میگیرند.
نمای مجموعه ترکیبی از رنگ سیاه و سفید با شیشه و گرین وال ها و با کنتراستی از سایه روشن، کیفیت بصری مدرن و خاصی را نمایش میدهد که سیمای آن با نورپردازی در شب کیفیتی شاعرانه دارد.
این بنای بزرگ مقیاس با امکانات رفاهی که در آن برنامه ریزی شده و نحوه سرویس دهی آن، مجموعه را به یک هتل مسکونی ۵ ستاره مبدل کرده است.
در محوطه باغ گونه این مجموعه، یک بنای قدیمی به عنوان ارزشی تاریخی با حسی نوستالژیک وجود دارد‌ که با تغییر کاربری آن به آرت گالری، مرمت و بازسازی شده و نمایشی ست از همنشینی سنت و مدرنیته. این مجموعه تاریخی کوچک موجب تقویت بعد هنری زندگی افراد ساکن این مجموعه در هیاهوی زندگی شهری میشود.


سازه


مکانیک

با ما در ارتباط با شید:

paramis park