اطلاعات پروژه پارامیس دولت


شهرسازی

سیما و منظر شهری ، نشان از شخصیت یک شهر و منعکس کننده تاریخ و فرهنگ ساکنان آن است، به طوری که منظر موزون و هماهنگ در ذهن افراد تصویر مناسبی از شهر می سازد که به نوبه خود بر میزان رضایتمندی افراد از محیط زندگی خود تاثیرگذار بوده و در طرف دیگر، نابسامانی منظر شهری، چهره ای نامطلوب، خشن و ناخوشایند از شهر را به ذهن شهروندان و مسافران متبادر می کند و به طور غیرمستقیم تبعات اجتماعی و فرهنگی فراوانی به دنبال دارد.
با توجه به اینکه کیفیت سیما و منظر شهری تاثیر به سزایی در بهبود وضعیت اقتصادی هر شهر از طریق جذب سرمایه ها و امکانات محیط پیرامون دارد، ارتقای کیفیت آن از کلیدی ترین ابزارهای توسعه شهری محسوب می شود.
با توجه به این موضوع ساختمان پارامیس بیلدینگ از این قاعده مستثنی نیست و به خوبی توانسته است با وجود نمای مدرن و ریتمیک و دارا بودن فضاهای اداری و تجاری در خود و واقع شدن در موقیعت مکانی با دسترسی از خیابان اصلی و پر تردد به یکی از نشانه های شهری منطقه دولت تبدیل شده است.
وجود فروشگاه لباس سله بن و سون در ساختمان پارامیس بیلدینگ رهگذران را ترغیب به دیدن از فروشگاه میکند و همین موضوع این ساختمان را به یکی از ساختمانهای پویا و زنده فضای شهری منطقه دولت تبدیل کرده است.


معماری – معماری داخلی

همنشيني آهن و شيشه در ميان دوگانه سياه و سفيد با هندسه نسبتا كوبيستي، دقت و ظرافت در طراحي معماري را روايت میکند و با فضاي سبز خطي كه در لبه بام دارد حضور خود را به عنوان موجودي زنده در حاشيه خيابان دولت به رهگذران تلنگر ميزند و روح مدرنيسم را به پاسداشت حداقلي طبيعت، تكريم مینماید. از طرفي انعكاس حركت ابرها و آبي آسمان در شيشه هاي افقي نما، احساسي رمانتيك را در مخاطب برمي انگیزد!
با قدم گذاشتن به درون بنا، امتداد دوگانه سياه و سفيد در فضاهاي داخلي پاراميس بيلدينگ هم امتداد دارد و از جديت و رسميت فضاي اداري در عين صميميت سخن میگوید و گاهي با حضور رنگي گرم، كيفيتي ناشناخته از هنر معماري را كه گوياي گرايشات هنري سوپرماتيست ها بود را نمايش میدهد.
بله، پاراميس بيلدينگ كوچك است اما باشكوه!

  • مساحت زمین: ۱۰۳۰ مترمربع
  • مساحت زیر بنا:۷۵۰۰ متر مربع
  • تعداد طبقات: ۱۰
  • تعداد واحد: ۲۶
  • سال اتمام پروژه :۱۳۹۶

سازه


مکانیک

با ما در ارتباط با شید:

paramis park