شهرسازی

ساختمانهاي بلند برروي فضاي شهري به عنوان فضاي عمومي و زندگي مشترك مردم تأثيرات قابل توجهي دارد.فضاي شهري كه يكي از اجزاي مهم ساخت شهر است، شامل فضاي باز (فضاي سبز) ، کوچه، خيابان و … مي گردد، ارتباط  ساختمانهاي بلند و فضاي شهري ، هدف اصلي ارتقاء وبهبود كيفيت اين فضا مي باشد و اين نحوه ارتباط بايد به گونه اي باشد كه نه تنها از ايجاد تأثيرات منفي در فضاي شهري پرهيز گردد، بلكه ساختمان بلند در تقويت و اعتلاي فضا پیرامون خود نقش مهمي را ايفا نمايد.ساختمان چناران پالاس به درستی و با دارا بودن نمای زیبا و خاص ، جلوه ویژه ای به سیما و منظر شهری الهیه بخشیده است. به گونه ای که ضمن داشتن نقش دعوت کنندگی بالا برای ساکنین برای رهگذران هم گیرا و مورد توجه ویژه است.  همچنین وجود فضای سبز در اطراف ساختمان وتراسها  نقش كاربردي و زيبائي شناسانه در كالبد شهری منطقه الهیه داشته است فضاي سبز در زندگي شهري داراي نقش هاي متفاوتي است‌ :
ـ نقش زيست محيطي
– ايجاد سايه
– حفاظت در مقابل سروصدا
– ايجاد چشم اندازهاي مطلوب و متنوع شهري
و در نهایت به عنوان عناصر نشانه اي در فضاي شهري  نیز نقش دارد.
بنابراین  كاربرد فضای سبز و منظر شهری ضرورت داشته و چشم انداز از درون به بیرون پروژه در چناران پالاس از ارزش های این بنا محسوب میشود که در تصاویر قابل مشاهده است.معماری – معماری داخلی

مجتمع چناران پالاس به دلیل طراحی منحصر به فرد و چشم نواز بر روی هر رهگذری تاثیر میگذارد.
وجود نمای با شکوه با الهام از معماری ایران باستان مانند کتیبه های  تخت جمشید و روم باستان و بناهای کهن یونان سیر عظیمی از تاریخ معماری را در بر میگیرد که جلوه ویژه ای به نمای این پروژه بخشیده است.
وجود تقارن و ریتم منظم ، وجود سر ستونهای زیبا و هم چنین باز شو های وسیع شیشه ای در تمام فضاها  باعث برخورداری ساکنین از نور و دید وسیع به محوطه و درختان اطراف ساختمان  شده است.

معماری داخلی

معماری داخلی این ساختمان نیز با سبک نئوکلاسیک طراحی شده است. در فضای لابی  بیشتر خطوط صاف و منحنی در ترکیب با یکدیگر به کار رفته اند تا فضایی مجلل و باشکوه ایجاد شود ارتفاع سقف بلند و استفاده از اکسسوریهای زیبا و طراحی مبلمان دست ساز، نورپردازی خاص و چشم نواز از دیگر مشخصه های این مجتمع منحصر بفرد است.
این در حالی است که در فضاهای خصوصی تر واحدهای مسکونی، از استخرهای مختص همان واحد در تراس جهت تلطیف فضا و  پویایی بخشیدن به ساختمان استفاده شده است. . استفاده ی خلاقانه از نور و گیاهان نیز از دیگر ویژگی های معماری نئوکلاسیک این ساختمان است.. این مجتمع مسکونی با معماری خاصی که دارد کاملاً خود را از محیط و ساختمان های مجاور جدا کرده است.
پروژه چناران پالاس تلاش کرده است با در نظر گرفتن ارزشگذاری تراسها و فضایی که این مساله در قاطیعت مرز درون و برون ایجاد میکند و به شکلی بارور استراتژی لایه لایه بودن پلان را به وضوح در نما به نمایش بگذارد.
در ساختمان چناران پالاس استاندارد‌های زندگی شهری در بیشترین میزان خود رعایت شده‌اند.
در تمام آپارتمان‌ها علاوه بر کلیت لوکس آپارتمان‌، جزئیات آن نیز به شکلی دقیق طراحی و ساخته شده‌اند.
چناران پالاس علاوه بر حفظ سبک لوکس خود، ساختمانی مدرن و بهره‌مند از علم و تکنولوژی روز دنیا است.
این مدرنیته را با رنگ ‌و بوی نئوکلاسیک خود تلفیق کرده است.
حاصل کار، آرامشی گرم و صمیمی شده است که در این ساختمان جریان دارد.
علاوه بر معماری داخلی، برای فضای خارجی این مجتمع نیز طراحی بسیار ایده‌آل و کم‌نظیری اجرا شده است

فضای سبز

از جمله امکانات این ساختمان زیبا این است که اطراف آن به طور کلی با درختان بزرگ و کهن‌سالی محاصره شده است.
در محوطه مجتمع چناران پالاس  آبنماها، نهرهای آب و لند اسکیپ  کم‌نظیری را شامل می‌شود که زیبایی دو چندانی به مجتمع چناران پالاس بخشیده‌اند.
این زیبایی از تراس‌ها و بالکن‌های آپارتمان‌های ساختمان چناران پالاس دیدنی‌تر است.
ایجاد این فضاها علاوه بر زیبایی که به مجموعه سوپر لوکس چناران پالاس داده، محیطی دنج و آرام برای تفریح و استراحت ساکنین فراهم آورده است.
علاوه بر این، مجتمع چناران پالاس در کنار شکوه و زیبایی، از امکانات داخلی و خارجی بسیاری بهره برده است.
جزئی‌نگری سازندگان این مجموعه موجب شده تا کوچک‌ترین نیازهای یک زندگی مرفه به بهترین شکل پاسخ داده شود و امکانات یک مجتمع لوکس تمام‌ عیار باید بتواند انتظارات مشتریان را برآورده سازد.
بطوری که در ساخت مجموعه و تجهیزات استفاده شده در بخش‌های مختلف آن از بهترین برندهای موجود استفاده شده است.
این تجهیزات علاوه بر رفع نیاز های ساکنین از کیفیت بسیار بالایی نیز برخوردار می‌باشند و هر کدام براحتی دلیلی برای کامل بودن این مجموعه می‌باشند.


سازه

با توجه به سطح خطرپذیری شهر تهران و همچنین به دلیل موقعیت و ویژگیهای خاص طرح معماری چناران پالاس، از سیستم مقاوم لرزه ای دوگانه، شامل قاب خمشی بتنی آرمه ویژه و دیوار برشی بتنی ویژه به عنوان سیستم باربر جانبی زلزله برای این پروژه انتخاب شده است.
دیوارهای برشی این برج 14 طبقه شامل دو هسته مرکزی بزرگ پیرامون المان های قائم باکس پله و آسانسور و نیز دو دیوار در جهت عرضی ساختمان در نقاط انتهایی پلان می باشد.
هسته بتنی مسلح، به صورت یک طره قائم عمل می کند که سهم زیادی از بار جانبی و نیز بخشی از بارثقلی را تحمل می کند.
قاب خمشی ویژه نیز در این سازه، به صورت محیطی و مرکزی در پیرامون پلان تعبیه شده است که بخش عمده باربری ثقلی این پروژه را بر عهده دارد.
وجود بازشوهای متعدد و البته اجتناب ناپذیر در دیوار برشی از دیگر چالشهای طراحی این سازه می باشد که با استفاده از تدابیر خاصی، طراحی دیوارهای کوپله متناسب با ابعاد و هندسه المانهای مرزی انجام شده است.
در طراحی آیین نامه ها ایران به همراه آیین نامه ها و کد ها بین المللی مد نظر قرار می گیرد.
طراحی لرزه ای برای المانهای اصلی سازه به همراه عناصر غیر سازه ای لحاظ می شود، عناصر غیر سازه ای شامل دیوارهای جداکننده، تاسیسات مکانیکی، سقفهای کاذب و … می شود.
علاوه بر این در پروژه ها محلهای امنی در هر طبقه که دارای سطح عملکرد بالاتر در زلزله هست برای ایمنی جان ساکنین در نظر گرفته می شود که دارای امکانات اولیه بعد وقوع زلزله های بزرگ می باشد.
سازه پروژه نخجوان در سال ۱۳۹۴ در دومین همایش ملی مهندسی سازه ایران در دانشگاه صنعتی امیرکبیر شایسته دریافت تندیس سازه برتر ملی از انجمن مهندسی سازه ایران شده است.


مکانیک

1- سيستم تهويه مطبوع با قابليت كنترل دماي هر يك از فضاها به طور مستقل .

2- تفكيك رايزر و پمپ هاي طبقات مسكوني و فضاهاي پرمصرف مشاعات (مانند لابي و اتاق بدنسازي) از مشاعات با مصرف كم (مانند سالن اجتماعات و آمفي تئاتر) جهت جلوگيري از اتلاف انرژي .

3- وجود منبع ذخيره آب مصرفي و آتش نشاني به حجم………. ليتر براي قطعي آب در مواقع اضطراري.

4- تامين آب سرد و گرم مصرفي در زمانهاي قطع برق شهري .

5- شير قطع كن آب سرد و گرم هر واحد به طور مستقل براي هر واحد آپارتمان در راهروي عمومي .

6- شير قطع كن آب رفت و برگشت فن كويلهاي هر واحد به طور مستقل براي هر واحد آپارتمان در
راهروي عمومي .

7- عدم استفاده از آب شهري و استفاده از آب چاه براي شستشوي پاركينگ ها و آبياري محوطه .

8- اجراي استخر هاي خصوصي در تراس واحدها با تصفيه خانه مجزا به همراه لوله كشي گاز و نصب كنتور
خصوصي و لوله كشي آب پر كن هر استخر به صورت مجزا با قابليت نصب كنتور از داخل موتورخانه
مركزي .

9- سيستم تامين هواي تازه و تخليه دود در زمان حريق .
10- وجود پرده هاي دود بند و استارت اتوماتيك در زمان حريق .
11- استفاده از خاموش كننده اتوماتيك (اسپرينكلر) در مشاعات و پاركينگها .
12- استفاده از سيستم گرمايش از كف در استخر و مجموعه ورزشي .
13- استفاده از برند سوپر درين در سيستم فاضلاب .
14- استفاده از برند سوپرپايپ در لوله هاي آبرساني و تهويه مطبوع در داخل واحدها .
15- استفاده از پمپ هاي گرندفوس در موتورخانه .
16- استفاده از 2 دستگاه چيلر جذبي برند سنچوري با ظرفيت هردستگاه 240 تن .
17- استفاده از 2 دستگاه ديگ از برند آرمنكو با ظرفيت هر دستگاه 200/000/Kcal/hr 1
18- استفاده از 2 دستگاه برج خنك كننده از برند ابارا .

با ما در ارتباط با شید:

paramis park